Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Sofas / Rib-back settee 10695096



*

nr 1069 5096


RIB-BACK SETTEE

Bröderna Wigells, 'Florida', length: 130 cm, width: 42 cm, height: 74 cm,


Bröderna Wigells, 'Florida', längd: 130 cm, djup: 42 cm, höjd: 74 cm


Estimate:

3000

Sold:

SEK 3600

Auction date:

Monday November 14 2016
at 19:13:15


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/11 11:40:00 1      2.200 kr
4/11 20:18:57 2      2.200 kr
4/11 20:18:57 1      2.200 kr (Robot)
7/11 10:26:54 3      Vinnande bud
13/11 11:23:19 4      3.000 kr
13/11 11:23:19 3      3.200 kr (Robot)
13/11 11:24:35 4      3.400 kr
13/11 11:24:35 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 14

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bröderna wigells pinnsoffa soffor
  • 7140 SOFA
    Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Samsas, OH Sjög..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:05
  • 7145 SOFA
    down cushions. Width: 166cm, stains, blekt.
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:38
  • 7105 SOFA
    Howardmodell. Length: 210 ca,
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:57
  • 6462 SOFA
    Illum Wikkelsö för A. Mikael Laursen & Søn, Århus,..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:50
  • 7197 SOFA
    modell ”Metropolitan”, JIO-möbler. Nyligen omtapet..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    today
    19 jan at 19:56
  • 5354 SOFA
    Torill Slettvoll. Length: 155 cm,
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 19:01




Ladda ner broschyr